Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Budou falešní propagandisté škubat naše daně pomocí samozvaných fikcí o Rusku?

28. 12. 2016 15:05:00
Krajně levicový nacista a absolvent proslulé heidelberské univerzity dr. Josef Goebbels by tiše slintal závistí nad tím, jak hrstka vykuků z vnitra od neřádného turbobakaláře z Plzně a řádného zelináře Chovance zdokonalila.....

.....zdokonalila jeho protižidovskou propagandu k osobnímu rejžování z našich daní.

Jak nejlépe a ještě líp získat z peněz nás všech luxusně placené a nezrušitelné fleky bez kontroly jakékoliv činnosti, co se na nich dělá a dají se časem přibírat další další kamarádi?

Najde se pár samozvaných rádobyspecialistů, domnívajících se, že znají pravidla propagandy. Přiberou pár nedovzdělaných, ale o to více ambicioznějších a loajálních nýmandů a podvodníků. Co na tom, že mnohdy mají sotva střední školu nebo v nejlepším vzdělání koupené v Horní Dolní či na Metropolitní univerzitě Praha. Škole, která je tak kvalitní, že samotný Klaus musel její šéfové po odsouzení za korupci osobně pomáhat, když ji udělil milost.

Když dr. Goebbels mohl kdysi šířit paniku z židů, proč by to dnes nešlo z Rusů? Nikoho nezajímají, nic

se o nich neví. Jen je často v hlavním městě slyšet ruština v ulicích a v dopravních prostředcích, skoro, jako by Češi na veřejnosti vůbec nemluvili. Nikdo nikdy nikde nebude ověřovat, je co a co není pravdivé, co je pravá informace nebo falešná dezinformace. Není lepšího prostoru pro šíření propagandy, než tam, kde nikdo nic neví a nezajímá se...A ti, co vědí, myslí a mluví se prostě umlčí, odpojí, zesměšní, smažou... a nakonec třeba zavřou nebo zastřelí.

Když už se weby zaplavily každodenní propagandou o ruském nebezpečí z péra bizarního postpubertálního plagiátora a pornoherce Jandy a jeho hodnot (s trvalým bydlištěm v Českých Budějovicích na ulici Jindřicha Plachty), pak veřejnost jistě kývne, po vzoru koncentračních táborů pro židy, aby vzniklo i státem placené, tedy námi všemi živené, dozorové centrum proti všem falešným ruským propagandám - Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám.

I bylo tak počato na českém vnitru pod gescí, které vládnou dva bývalí celníci znalí celních tarifů, oddělení, kam se narychlo koncem roku začali "nabírat" ve velkém zaměstnanci. Platový tarif o dva - tři stupně vyšší než tarifní stupeň běžného vysokoškoláka ve státní službě. Hlavně velké nicnedělání, dolce farniente, tedy za jistotu státní apanáže možnost dalších nekonečných placených aktivit v pracovní době
(posudky, zahraniční cesty, analýzy, přednášková činnost - což je často mnohem víc, než těch cca 40-50 tisíc čistého z úřadu). To už si na MV mohl vyzkoušet třeba pověstný hasičský plagiátor František Vavera nebo řada parazitních rádobyexpertů (rozuměj "vyvolených kámošů") účtujících si za své hloubavé expertizy bez mrknutí oka i 28 hodin práce za kalendářní den.

Vyučující a lektoři propagandy, znajíce své propagandistické řemeslo, tak zřejmě nevytvořili nic jiného, než teplé super fleky u svých bývalých studentu z Metropolitní univerzity Praha. Té instituce, kde se to jen hemžilo úředníky, celníky a bulvárními celebritami a kde na oboru evropských a mezinárodních vztahů bylo výslovně řečeno, že není nutností znát jakýkoliv světový jazyk. Skoro to vypadá, jako by jim jejich dřívější studenti vraceli "přimhouřené obě oči" při jejich vysokoškolských zkouškách, když si z našich daní kupovali vzdělání na této univerzitě. Zatím se musí držet zkrátka, protože pro svou činnost nemají oporu v žádném zákoně a z naordinovaného nepřítele znají tak leda .popovou skupinu TATU, Kontinentální hokejovou ligu a stakan vodky prostý metylalkoholu.

Nelze upřít snahu v hledání, co ten útvar ve skutečnosti má dělat. Při výběru šéfa zkoumatelů propagandy, které má na starosti jakási JUDr. Romancovová, požadovali po účastnících až pětistránkový elaborát s rozpisem činnosti - aby vůbec věděli, co bude náplní činnosti. Zřejmě se po sesbírání všech takových zpráv od naivků uchazečů neznalých stavu věci vyhotoví kompilát - a plán a rozvrh činnosti bude hotov. Organizátoři akce ale mnoho věcí nezvládli. Na všech místech je vyžadovanou kvalifikací angličtina (!). Ruština v žádném případě! Buď eurosoudruzi propagandisté a cenzoři čekají návrat starých totalitních časů (díky domácí dávné minulosti zelináře Chovance by to nepřekvapovalo) Nebo, jako soudruzi v NDR s plastikovými lžičkami, někde v čase, kdy angličtina má namále i jako oficiální jazyk jejich oblíbené Evropské unie, udělali chybu. Počítají snad, že ruská (čínská, severokorejská, íránská či marťanská) propaganda bude primárně v angličtině? Nestačilo by pro jejich činnost legendární "ptydepe"? Nebo se snad po vítězství Donalda Trumpa kormidlo otočilo a nepřítel je už zase jinde? A má-li být jednou z náplní činnosti také navrhování legislativních opatření v dané oblasti - schválně: kolik asi bude v předmětném oddělení zařazeno řádně vystudovaných právníků-legislativců s patřičnou praxí kromě snad již zmíněné vnitrácké JUDr., známé veřejnosti leda tak ze středoškolského kompilátu o evropských institucích.

V souvislosti se zmíněným výběrovým řízením na místa se objevila ale ještě jiná personální "lahůdka". Po jeho vyhlášení došlo nečekaně ke změně zadání. Všechny zájemce budou navíc zkoumat na základě interních testů psychologů ministerstva vnitra. Zřejmě se někde něco zvrtlo. Když už by opravdu mělo jít o nějaké nebezpečí, tak bychom na ně měli mít již mnoho let profesionály v jednotlivých bezpečnostních složkách BIS či ÚZSI. Začali se snad Chovancovi do výběrového řízení oproti předpokladům hlásit i prověření a odborní, avšak neoslovení "příslušníci" z těchto služeb? Rozhodli se, že by s vysokými
výsluhami od "tajných" rádi odešli a v podobné oblasti jako civilové pokračovali na teploučkém fleku na vnitru? Ve výběrovém řízení by vysoko přesahovali po všech stránkách nejen rusofobní lektory z Metropolitní univerzity Praha, natož pak jejich domluvené kamarády, takže se dodatečně musely k požadavkům vsunout i pofiderní psychotesty. Proti jejich výsledku není totiž žádný opravný prostředek. Jak to ovšem konvenuje s požadavkem, že systemizovaná místa jsou spojena s požadavkem mít osvědčení "TAJNĚ", kde jsou mnohonásobně náročnější psychotesty, to již nikdo neodpoví. Není asi problém odůvodnit, že hlídači propagandy, strážci vymývaných mozků potřebují jiné speciální testy určené přímo pro tuto práci. Tohle by vymyslel jen Orwell. I když místo psychiky uchazečů by se hodilo spíše vyšetření jejich žaludků.

Takže je teď asi už jen na Andreji Babišovi, jestli je profesionál a nenechá si propagandisticky vymýt mozek stejně, jako se to podařilo v případě ministra Chovance. Co kdyby při vybírání daní a kontrolách EET také konečně zkontroloval, na co a za co ty peníze jdou doopravdy?

Nebo může být celý tenhle propagandistický humbuk včetně organizování dalších darmožroutů skrytě organizovaným mistrným protitahem skutečných Rusů - všechny protišpionážní složky včetně BIS se se všemi profesionály zruší, aby je nahradila skupina amatérských podvodných euroneumětelů z Chovancova oddělení. Z toho teprve mohou mít Rusové nebo dokonce teroristé radost. Ostatně - nevzniká tento pitoreskní cenzorní útvar právě s putinovskou podporou, aby jejich zájmům překážející zdravě kritičtí profesionálové byly odstraněni či zneváženi?
Nic naplat - novodobí Koniášové, vítejte dočasně v našich virtuálních i skutečných občanských životech.

Autor: Karel Světnička | středa 28.12.2016 15:05 | karma článku: 39.09 | přečteno: 1957x

Další články blogera

Karel Světnička

POMÁHAT A CHRÁNIT - jak vypadá toto heslo u Chovancovy Policie ČR ve skutečnosti?

Publicista Adam Drda napsal na facebooku svou zkušenost za co živíme policisty svými daněmi pod dohledem dočasně bývalého zelináře Milana Chovance. Text je stažen ze stránky publicisty

2.8.2017 v 17:08 | Karma článku: 15.11 | Přečteno: 282 | Diskuse

Karel Světnička

Dotace Evropské unie na Univerzitě Karlově. Za rektora Tomáše Zimy se nekontrolují?

Platí důsledky průšvihu s financováním zateplení zatím ze svých kapes studenti, tedy jejich rodiče? Je rektorství UK jinou formou imunity před odpovědností?

3.4.2017 v 7:55 | Karma článku: 19.38 | Přečteno: 188 | Diskuse

Karel Světnička

Je Andrej Babiš skrytý fašoun a nácek?

Otevřený dopis k cenzuře textů zmiňujících se o zločinech komunismu a holocaustu a či o podivnostech kolem dotací Evropské unie. Stalo se tak v Babišově idnes.cz Co je pravou příčinou, že někomu zmínka o těchto zločinech vadí?

29.3.2017 v 8:00 | Karma článku: 22.07 | Přečteno: 508 | Diskuse

Karel Světnička

Politický konec Babiše kvůli cenzuře jeho bývalých zaměstnanců?

Proč cenzoři v bývalém mediálním impériu Andreje Babiše kryjí levoty rektora Univerzity Karlovy Zimy?

20.3.2017 v 7:50 | Karma článku: 23.46 | Přečteno: 841 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jana Slaninová

Bůh je Láska a Láska je Bůh

Bůh! Říkali, že trestá. Že nemá slitování. "Boj se, když nečiníš dle Jeho vůle." Děsil mě. Šokoval lačností po krvi nepřátel. Ale byl to správný výklad? Je Bůh skutečně krvechtivý a nemilosrdný?

24.9.2017 v 20:50 | Karma článku: 11.02 | Přečteno: 179 | Diskuse

Štěpánka Semecká

Píseň o byrokracii

Další nedělní večer vám netradičně zpříjemním svým krátkým básnickým zamyšlením o tom, jak je to vlastně v té společnosti úředníků s rovností a svorností.

24.9.2017 v 20:23 | Karma článku: 5.82 | Přečteno: 140 | Diskuse

Libuse Palkova

Blondýnky

Blondýnky jsou častým terčem vtipů a středem pozornosti, ať právem či neprávem. V následujícím seznamu knih, nemůžeme proto vynechat nic z toho, co se traduje o mýtu krásné, povrchní a naivní svůdnice.

24.9.2017 v 20:16 | Karma článku: 7.50 | Přečteno: 314 | Diskuse

Kateřina Horáková

Detoxikace zvenku

Další ze skvělých tianďáckých věcí, které jsem vyzkoušela, jsou detoxikační bylinné náplasti. Při svém zhýralém způsobu života jsem se rozhodla pro očistu...

24.9.2017 v 19:09 | Karma článku: 6.73 | Přečteno: 214 | Diskuse

Martina Studzinská

Třída all inclusiv

...aneb malé "třídní foto", tedy popis toho, co musí český učitel v průměrné třídě zvládnout za dopoledne. Připočtěme k tomu dvě až tři hodiny odpoledne u počítače nad administrativní prací a pár hodin týdně na schůzích.

24.9.2017 v 17:23 | Karma článku: 23.86 | Přečteno: 783 | Diskuse
Počet článků 112 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1333

Student doktorandského studia na PF UK a politologie na FSV UK. Jsem zvyklý nenadávat - to umí každý, ale publikováním pomoci věci napravovat.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.