Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hasičský odpad hasí průšvihy vedení celníků na Generálním ředitelství cel?

19. 12. 2016 18:49:50
Důsledky nezákonného nasazení prapodivných existencí do vedení celníků by měl napravovat nedávno odtamtud vyhozený hasič?

Před třemi měsíci bylo podáno trestní oznámení na traktoristu Šlachtu, i na jeho nadřízeného úředníka Finančního úřadu Milana Poulíčka. Oba se totiž ocitli u tučného koryta na Generální ředitelství cel nezákonným postupem. Nejen všechny kontrolované podnikatele kvůli EET bude jistě zajímat, že jakékoli jejich rozhodnutí či úkon jimi jmenovanými kontrolory vůči plátcům cel či spotřebních daní je nejspíše neplatný, tudíž trestným činem. Ostatně jejich amatérismus a odborné a profesní diletantství dokazuje skutečnost, že když by oba byli opravdu alespoň trochu odborníci, věděli by, že mají v trestním řádu stanovenu v §8 odst. 1 oznamovací povinnost. Ano, povinnost udat sebe sama. Na nezákonnost postupu není třeba mít nějaké vzdělání - stačí si přečíst zákon o služebním poměru. Ten musí znát a respektovat každý příslušník. Dokonce i v té nejnižší hodnosti. Oni dva trafikanti ale postupují přesně podle prasat pana Orwella. Všichni jsou si rovni, někteří jsou si i rovnější.

Zřejmě i orgánům činným v trestním řízení došlo nebezpečí mnohamilionových škod. Podání bylo na Městské státní zastupitelství v Praze, které to nepředalo Generální inspekci bezpečnostních sborů, ale postoupilo na Obvodní na Praze 4. Tam se to rozhodli opět nepostoupit GIBS, jak je uloženo zákonem, ale policejním vyšetřovatelům do Zbraslavi. Tam, kde jsou ještě nedávní služební kolegové a podřízení traktoristy Šlachty. Občas je ho s nimi vidět (a pochopitelně i slyšet) v uzavřené společnosti uzavřené zbraslavské hospody U Žemličků. Naštěstí na Zbraslavi jsou asi profesionálové, že teprve oni to předali na GIBS. Těžko posoudit, zda na základě zkušeností s dříve GIBSem přikrytou nezákonnou činností pověstného celnického hasiče Lubomíra Kučery nebo s korupcí zlatými slitky celnického generála Novotného.

K ke konci minulého roku byl odejit od celníků pověstný právník Lubomír Kučera. Tento juristický exot, jehož diplomová práce není záhadně k nalezení, vládl celnickým právníkům v době zatýkání sušeného vycpaného medvěda celními jednotkami, a hlavně v době 40 mrtvých z metylalkoholu. Není známo, že by už skončilo vyšetřování podílu tehdejšího Kalouskova vedení celníků na metylalkoholu. Jeho podvody dodnes GIBS nevyšetřil. Na druhou stranu je pověstný v české justici - je totiž asi jediným právníkem, který je v jistém rozsudku Nejvyššího správního soudu plným jménem označen za právního nedouka, hochštaplera a zmetka.

Nebylo tedy náhodou, že ve smyslu rčení "vrána k vráně sedá" mu po jeho nedobrovolném odchodu bylo hozeno lano k hasičům, kde už několik let řádí pověstný podvodník, dočasný docent bakalář František Vavera, přezdívaný prý neveřejně hasičskými celebritami "Kouřovod".

Přes tyto skutečnosti se už v říjnu vědělo, že celnický hasič Kučera se má od nového roku vrátit zpátky k celníkům. Znamená to snad, že když GIBS a státní zastupitelství bude postupovat podle zákona a Poulíček se Šlachtou budou muset pro pletichy ve výběrových řízeních odejít, je bizarní celníkohasič řešením? Bude tento juvenilní koník zlatíčkového generála Novotného (a tedy i chemického experta Kalouska) hasit skandál a stane se kádrovou rezervou pro mety nejvyšší? V každém případě, lidé ve vedení hasičů si řádně oddechnou. Kromě profesní likvidace fundovaných oponentů a protiprávního dohození systemizovaného místa právníků elévům bez patřičného vzdělání, tam totiž své znalosti končící u spotřebních daní z kuřiva moc nerozvinul. Jeden Vavera jim tam prý plně stačí.

Kdyby se Andrej Babiš nebál a nenechal se oblbovat různými mafiánskými starými strukturami a mladými neumětely, a vedle toho myslel státní úspory (naše úspory!) opravdu vážně, jednoduše by zrušil služební poměr všem, co v terénu nepřicházejí do kontaktu s klientelou, celé ty plejády tzv. právníků z Horní Dolní nebo tiskových mlčících . Tak by ochrana služebním poměrem zůstala jen těm nejnižším pro aktivní výkon. Ostatní to nepotřebují. Pro ostatní je to jen luxusní trafika z našich peněz. Například v onom často Babišem vzpomínaném Rakousku to tak mají. Pravda ,mají tam odpovědné volené zástupce. Snad si to Andrej Babiš včas nastuduje a rozhodne ve prospěch našich vysokých daní jejich snížením - nebude plýtvat. V Agrofertu by si to nedovolil. Tam jsou to jeho peníze, kdežto tady jde o peníze nás všech.

Tak by zastavil podvody a takřka zločinnou činnost mnohých neprávem uniformovaných podvodníků a "nepostradatelných" hochštaplerů sosajících státní cecík. U Poulíčka, Šlachty, Kučery a třeba i u plagiátora Vavery může začít.

Autor: Karel Světnička | pondělí 19.12.2016 18:49 | karma článku: 24.66 | přečteno: 990x

Další články blogera

Karel Světnička

POMÁHAT A CHRÁNIT - jak vypadá toto heslo u Chovancovy Policie ČR ve skutečnosti?

Publicista Adam Drda napsal na facebooku svou zkušenost za co živíme policisty svými daněmi pod dohledem dočasně bývalého zelináře Milana Chovance. Text je stažen ze stránky publicisty

2.8.2017 v 17:08 | Karma článku: 15.11 | Přečteno: 282 | Diskuse

Karel Světnička

Dotace Evropské unie na Univerzitě Karlově. Za rektora Tomáše Zimy se nekontrolují?

Platí důsledky průšvihu s financováním zateplení zatím ze svých kapes studenti, tedy jejich rodiče? Je rektorství UK jinou formou imunity před odpovědností?

3.4.2017 v 7:55 | Karma článku: 19.38 | Přečteno: 188 | Diskuse

Karel Světnička

Je Andrej Babiš skrytý fašoun a nácek?

Otevřený dopis k cenzuře textů zmiňujících se o zločinech komunismu a holocaustu a či o podivnostech kolem dotací Evropské unie. Stalo se tak v Babišově idnes.cz Co je pravou příčinou, že někomu zmínka o těchto zločinech vadí?

29.3.2017 v 8:00 | Karma článku: 22.07 | Přečteno: 508 | Diskuse

Karel Světnička

Politický konec Babiše kvůli cenzuře jeho bývalých zaměstnanců?

Proč cenzoři v bývalém mediálním impériu Andreje Babiše kryjí levoty rektora Univerzity Karlovy Zimy?

20.3.2017 v 7:50 | Karma článku: 23.46 | Přečteno: 841 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jana Slaninová

Bůh je Láska a Láska je Bůh

Bůh! Říkali, že trestá. Že nemá slitování. "Boj se, když nečiníš dle Jeho vůle." Děsil mě. Šokoval lačností po krvi nepřátel. Ale byl to správný výklad? Je Bůh skutečně krvechtivý a nemilosrdný?

24.9.2017 v 20:50 | Karma článku: 11.02 | Přečteno: 182 | Diskuse

Štěpánka Semecká

Píseň o byrokracii

Další nedělní večer vám netradičně zpříjemním svým krátkým básnickým zamyšlením o tom, jak je to vlastně v té společnosti úředníků s rovností a svorností.

24.9.2017 v 20:23 | Karma článku: 5.82 | Přečteno: 140 | Diskuse

Libuse Palkova

Blondýnky

Blondýnky jsou častým terčem vtipů a středem pozornosti, ať právem či neprávem. V následujícím seznamu knih, nemůžeme proto vynechat nic z toho, co se traduje o mýtu krásné, povrchní a naivní svůdnice.

24.9.2017 v 20:16 | Karma článku: 7.50 | Přečteno: 314 | Diskuse

Kateřina Horáková

Detoxikace zvenku

Další ze skvělých tianďáckých věcí, které jsem vyzkoušela, jsou detoxikační bylinné náplasti. Při svém zhýralém způsobu života jsem se rozhodla pro očistu...

24.9.2017 v 19:09 | Karma článku: 6.73 | Přečteno: 214 | Diskuse

Martina Studzinská

Třída all inclusiv

...aneb malé "třídní foto", tedy popis toho, co musí český učitel v průměrné třídě zvládnout za dopoledne. Připočtěme k tomu dvě až tři hodiny odpoledne u počítače nad administrativní prací a pár hodin týdně na schůzích.

24.9.2017 v 17:23 | Karma článku: 23.86 | Přečteno: 785 | Diskuse
Počet článků 112 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1333

Student doktorandského studia na PF UK a politologie na FSV UK. Jsem zvyklý nenadávat - to umí každý, ale publikováním pomoci věci napravovat.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.